Основатель дома Guccio Gucci родился в 1881 году во Флоренции, в семье шляпного мастера. Но по стопам родителя он идти не захотел , открыв в 1904 году собственную мастерскую по производству конной упряжи - "Дом Гуччи". Через несколько лет мастерская обанкротилась, а Гуччио, насмерть разругавшись с отцом, уехал в Лондон. Где устроился носильщиком в элитный отель "Савой". Проработав на этой должности 10 лет и скопив изрядную сумму в 30 тысяч лир, он возвращается в Италию, где женится и снова открывает мастерскую "Гуччи". Теперь он выпускает не только сбрую и одежду для жокеев, но и чемоданы. При этом ориентируется только на наивысшее качество продукции. И расчет оправдывается - его изделиями (сбруей и одеждой) пользуются лучшие жокеи, что обеспечивает дополнительную рекламу. А сделанные "со знанием дела" сумки и чемоданы добавляли мастерской известности за пределами Италии.
К 1937 году мастерская превратилась в фабрику, и даже война не помешала развитию бизнеса. Тем более что теперь отцу помогали шестеро выросших детей. Больше всех вложил сил в работу старший сын Альдо Гуччи - он изобрел нынешний логотип, помогает открывать магазины по всей Италии и даже отправляется покорять США. Так что не удивительно, что он сменяет отца на посту директора после смерти Гуччио в 1953 году.
Но остальные братья (а также многочисленные родственники) не были довольны этим фактом. Посыпались судебные иски "всех против всех" - и в 1980-х компания оказалась на грани банкротства. В конце концов она была продана компании из Бахрейна «Investcorp». Последней было продано подразделение Gucci Parfum (за $100 млн), основанное в 1974 году. Новые владельцы назначили на должность арт-директора Тома Форда. В результате Гуччи снова вышла на вершину коммерческого успеха. Правда, никого из семейства Гуччи в руководстве уже не осталось. В 2004 Gucci Group была приобретена французской компанией PPR.
Будинок Гуччі був заснований в 1921 році італійцем Гуччіо Гуччі. Саме тому емблема будинку - дві букви "G", що символізують ім'я дизайнера. Сьогодні це третій за величиною будинок моди, що конкурує з монстрами, що входять в концерн LVMH - Givenchy і Dior. Однак шлях до вершин успіху не був простим. Наприклад, мало хто здогадується, що основний сюжет фільму "Хрещений батько" взято не з історії безвісних мафіозі - він багато в чому переписаний з історії будинку Гуччі.
Засновник будинку Guccio Gucci народився в 1881 році у Флоренції, в сім'ї капелюшного майстра. Але по стопах батька він йти не захотів, відкривши в 1904 році власну майстерню з виробництва кінної упряжі - "Будинок Гуччі". Через кілька років майстерня збанкрутувала, а Гуччио, на смерть посварившись з батьком, виїхав до Лондона. Де влаштувався носильником в елітний готель "Савой". Пропрацювавши на цій посаді 10 років і зібравши неабияку суму в 30 тисяч лір, він повертається до Італії, де одружується і знову відкриває майстерню "Гуччі". Тепер він випускає не тільки збрую та одяг для жокеїв, а й валізи. При цьому орієнтується тільки на найвищу якість продукції. І розрахунок виправдовується - його виробами (збруєю та одягом) користуються кращі жокеї, що забезпечує додаткову рекламу. А зроблені "зі знанням справи" сумки та валізи додавали майстерні популярності за межами Італії.
До 1937 року майстерня перетворилася на фабрику, і навіть війна не перешкодила розвитку бізнесу. Тим більше що тепер батькові допомагали шестеро дорослих дітей. Більше всіх вклав сил в роботу старший син Альдо Гуччі - він винайшов нинішній логотип, допомагає відкривати магазини по всій Італії і навіть вирушає підкорювати США. Так що не дивно, що він змінює батька на посту директора після смерті Гуччио в 1953 році.
Але інші брати (а також численні родичі) не були задоволені цим фактом. Посипалися судові позови "всіх проти всіх" - і в 1980-х компанія опинилася на межі банкрутства. Зрештою вона була продана компанії з Бахрейна «Investcorp». Останньою було продано підрозділ Gucci Parfum (за $ 100 млн), засноване в 1974 році. Нові власники призначили на посаду арт-директора Тома Форда. В результаті Гуччі знову вийшла на вершину комерційного успіху. Правда, нікого з сімейства Гуччі в керівництві вже не залишилося. У 2004 Gucci Group була придбана французькою компанією PPR.
|